محکومیت حرکت سفرای انگلیس و روسیه/کار چند وزیر پیشنهادی برای گرفتن رای اعتماد سخت است

به گزارش پایگاه خبری تورنه، سید احمد رسولی نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: به دلیل کارهای مجلس و ارائه لیست کابینه برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران به تعویق افتاد و درست این بود که در روز خبرنگار این مراسم برگزار شود، خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند که بر این مبنا مسائلی که از سوی خبرنگاران به ما منعکس می شود پیگیری می کنم تا مشکلات برطرف گردد.

رسولی نژاد با محکوم کردن حرکت سفرای انگلیس و روسیه، اذعان داشت: امروز سفرای انگلیس و روسیه به بهانه اوت ۱۹۴۱ میلادی که امروز در سال ۲۰۲۱ حرکت بسیار زشت را انجام دادند؛ بخاطر دارید که در ۷۰ سال قبل در چنین روزی سران سه کشور امریکا، روسیه و انگلیس در تهران جلسه ای برگزار کردند و کشور را بین خود تقسیم کردند، حاکمیت کشور را نقض کردند، شاه را در جلسه راه ندادند و بدترین رفتار را با ملت ما داشتند.

وی همچنین تاکید کرد: امروز این حرکتی که سفرای روسیه و انگلیس انجام دادند قطعاً بدون پاسخ نخواهد ماند؛ رئیس مجلس و وزیر امور خارجه خواستار عذرخواهی رسمی شدند؛ اگر در کوتاه ترین زمان از ساحت ملت ایران عذرخواهی نشود با واکنش شدید مجلس و دولت مواجه می شوند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در ادامه با اشاره به رسیدگی به لیست پیشنهادی کابینه سیزدهم، خاطرنشان کرد: در کمیسیون صنایع و معادن بیشترین وزیر بررسی می شوند که ۵ وزیر است؛ در کمیسیون های دیگر این کمتر است؛ امیدواریم در سه شنبه آینده کمیسیون ها در این خصوص به جمع بندی برسند؛ کمیسیون ها طبق آئین نامه موظف هستند برنامه های ارائه شده توسط وزرای پیشنهادی را بررسی کنند و با اسناد بالادستی منطبق کنند که چه میزان این برنامه ها تطبیق دارد و نظر باید به صحن ارائه شود.

وی در خصوص کابینه معرفی شده همچنین بیان کرد: بنا بر دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع امر تائید وزرای پیشنهادی دولت، قطعاً تصمیم گیری مجلس نباید به نحوی باشد که ۶ ماه یا یک سال بعد کابینه مجدداً تمیم شود یا با استیضح برخی از وزرا مواجه شویم.

رسولی نژاد ادامه داد: در برآوردهای اولیه شرایط برای رای آوردن حداقل سه تا پنج وزیر پیشنهادی در مجلس سخت است و در خصوص این افراد جو سنگینی در مجلس است؛ برخلاف ادوار گذشته تا ساعات پایانی از لیست آقای رئیس جمهور مطلع نبودیم گرچه لیستی که روز گذشته تقدیم مجلس شد چون رسماً اعلام نشده، احتمال تغییرات در لیست فعلی وجود دارد؛ نمونه هایی بوده که در لحظات پایانی تغییراتی در لیست وزرای پیشنهادی ایجاد شده است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیش بینی های اولیه از این لیست پیشنهادی این است بین حداقل سه تا پنج نفر از وزرای پیشنهادی شرایط سختی را با توجه به سوابق، برای رای اعتماد دارند.

 

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا