بازدید جبلی از پشت صحنه «سلمان فارسی»

به گزارش پایگاه خبری تورنه، این دومین بازدید پیمان جبلی از پشت صحنه سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داود میرباقری است. این بار، وحید جلیلی قائم مقام رئیس سازمان در امور فرهنگی و دبیر ستاد تحول، حمید شاه آبادی معاون سیما، مهرداد عظیمی رئیس مرکز تولید و فنی سیما و جواد رمضان نژاد رئیس مرکز سیما فیلم، رییس رسانه ملی را همراهی می‌کردند.

در ابتدای این بازدید جبلی با حضور در صحنه فیلم‌برداری در جریان ضبط سکانس شفا یافتن گدای معبد سلیمان اورشلیم قرار گرفت. این سکانس در دو نوبت با حضور بازیگران و هنروران از زوایای مختلف ضبط شد.

سپس رئیس رسانه ملی در جمع عوامل، با اشاره به اهمیت مجموعه‌های تلویزیونی تاثیرگذار گفت: سریال سلمان فارسی اثری عظیم و تاثیرگذار است و امیدوارم فرایند تولید این سریال بدون مانع ادامه داشته باشد.

میرباقری نیز با تشکر از حضور رئیس سازمان و هیئت همراه گفت: حضور شما تأثیرگذار بوده و باعث می‌شود ما با انرژی و قوت قلب بیشتر پیش برویم. وی با اشاره به اهمیت زمان‌بندی در تداوم این سریال ابراز امیدواری کرد که با مساعدت دوستان ساخت دکورهای سریال، طبق زمان‌بندی پیش برود.

کارگردان سریال سلمان فارسی تصریح کرد: تلاش من بر این است که کار بدون توقف پیش برود و همزمان با فیلمبرداری بخش‌های دیگر، ساخت دکورهای ایران هم به سرانجام برسد.

در ادامه میرباقری با نمایش بخش‌های پیش تولید دکور ایران دوره ساسانی، رئیس سازمان و همراهان را در جریان نحوه ساخت این بخش گذاشت.

عباس بلوندی مدیر طراحی این بخش نیز درباره ساخت آتشگاه و سربازخانه ماربین، شهر جی، دروازه میدان مشق و دیوان خانه که بخش‌های اصلی ایران ساسانی هستند با توضیحات تکمیلی، رئیس سازمان را درجریان برنامه‌ریزی‌های ساخت وسازهای دکور این بخش قرار داد.

در پایان کلنگ ساخت بخش‌هایی از دکورهای ایران در دوره ساسانی توسط رئیس سازمان، داود میرباقری و حسین طاهری تهیه‌کننده زده شد.

داوود میرباقری به همراه عوامل سریال سلمان فارسی پس از شاهرود، جلفا، شهرک سینمایی نور قم، سواحل مازندران و جزیره قشم، اکنون در شهرک غزالی مستقر شده‌است و به مسیر فیلمبرداری خود ادامه می‌دهد.

همزمان با فیلمبرداری بخش‌های پایانی فصل بیزانس در شهرک غزالی، ساخت تجهیزات در شهرک سینمایی غزالی و ساخت برخی دکورها در مناطق مورد تائید تیم سازنده نیز در حال انجام است./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا