بخشی از بستر رودخانه حبله رود سنددار شد

به گزارش پایگاه خبری تورنه، علی اکبر حسینی رمدانی با اعلام این مطلب تصریح کرد: در پی تلاش و پیگیری های مکرر، واحد حقوقی و کارشناسان واحد آب های سطحی این امور در بهمن ماه سال جاری، سند شش دانگ تک برگی به میزان ۶۲ هزار و ۱۹۶ مترمربع از بستر رودخانه حبله رود در منطقه محمود آباد توسط این امور اخذ شد.

وی با بیان اینکه با اخذ این سند در مجموع، بیش از ۲۷۹ هکتار از بستر رودخانه های حوزه عملکرد فیروزکوه در سال ۱۴۰۰ تحت تملک شرکت آب منطقه ای تهران در آمدند، افزود: طی دو سال اخیر، امور منابع آب شهرستان فیروزکوه توانسته برای بیش از ۷۶۹ هکتار از بستر رودخانه های حوزه عملکرد سند مالکیت اخذ نماید که این امر حاصل پیگیری و تلاش مستمر همکاران می باشد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه با بیان اینکه با این اقدام دست متجاوزان به رودخانه و بستر طبیعی و قانونی آن کوتاه شده و مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران تثبیت گردید، ادامه داد: با تثبیت مالکیت دولت اقدامات خلاف قانون به حداقل رسیده و بستر رودخانه ها از تصرف مصون خواهند ماند.

حسینی رمدانی در پایان خاطرنشان کرد: اقدام امور منابع آب فیروزکوه تا اخذ سند مالکیت برای تمامی بازه ها ادامه داشته و به موازات آن تقاضای خلع ید و رفع تصرف از اراضی که اسناد آن به شرکت آب منطقه ای منتقل گردیده در دستور کار امور قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا