تاکید باقری به عدم مذاکره مستقیم با آمریکا / شرایط برای توافق برد – برد آماده است

به گزارش پایگاه خبری تورنه، «محمود عباس زاده مشکینی» روز چهارشنبه درباره نشست «علی باقری کنی» رییس تیم مذاکره با اعضای ۱+۴ در وین به خبرنگاران گفت: در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، معاون سیاسی وزارت امورخارجه حضور یافت و در خصوص روند مذاکرات در وین گزارش داده و به سوالات نمایندگان پاسخ دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: ایشان روند مذاکرات را مثبت ارزیابی کردند و به حسن نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و تاکید کردند تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم تاکنون هیچ گفت و گوی مستقیمی با امریکایی‌ها نداشته‌اند.

وی اضافه کرد: بر اساس جمع بندی مباحث مطروحه در جلسه کمیسیون، در شرایط موجود، نتیجه داشتن و مابه ازای عینی مذاکره مستقیم با آمریکا روشن نیست.

مشکینی ادامه داد: با وجود مثبت و روبه جلو بودن روند مذاکرات، هنوز مسائل مهمی باقی مانده است که باید بر سر آن مذاکره و توافق شود. البته حق جمهوری اسلامی ایران است که تمام تحریم‌ها لغو شود ولی تا به امروز حریف، لغو بخشی از تحریم‌ها را پذیرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مجموعه قراین و شواهد و واقعیت‌ها از جمله برگه‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در دست دارد، نشان می‌دهد شرایط برای یک توافق خوب و برد – برد آماده است به شرط اینکه غربی‌ها هم حسن نیت و جدیت داشته باشند.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا