محدودیت‌های اقتضایی و موضوعی در استان تهران اعمال می شود

به گزارش پایگاه خبری تورنه، محسن منصوری در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به تصمیمات این جلسه اظهار داشت: محدودیت‌های دوازده گانه که در ستاد ملی مصوب شده بود و در چند هفته قبل اعمال شده یک هفته دیگر تمدید شد که مردم و دستگاه‌ها با محدودیت ها آشنا هستند.

وی ادامه داد: مجموعه بیمارستان‌ها و دانشگاه های سه گانه استان طلب زیادی از سازمان های بیمه گر چه تامین اجتماعی و بیمه سلامت دارند که حدود ۳ هزار میلیارد تومان می باشد و مقرر شد در اسرع وقت بخش زیادی از طلب آنها پرداخت شود.

استاندار تهران بیان کرد: برخی محدودیت‌ها در استان تهران اقتضایی و موضوعی اعمال می شود به ویژه در هفته اخیر که سطح مراجعات کاهش یافته و محدودیت‌های عمومی و گسترده برای کل استان اعمال نمی شود؛ با توجه به نظر رئیس جمهور اگر در شهرستانی وضعیت خاصی پیدا شود به صورت منطقه‌ای تصمیم‌گیری می‌شود.

منصوری سپس گفت: در مورد اتوبوس و ناوگان حمل و نقل عمومی اعمال محدودیت تشدید می‌شود، چراکه بهترین روش برای کنترل این بیماری فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک و تزریق دز سوم واکسن است.

وی خاطرنشان کرد: تزریق دز سوم هم اهمیت زیادی دارد که با همراهی رسانه ها و جدیت مسئولین انجام می‌شود.

استاندار تهران افزود: واکسیناسیون کودکان بالای ۵ سال نیز چند هفته شروع شده و مطالعات علمی و تجربه کشورها نشان از اثرگذاری تزریق واکسن کودکان به ویژه در سویه امیکرون دارد که در سطح استان تهران آمادگی داریم که با رضایت والدین واکسیناسیون انجام شود.

منصوری در مورد سامانه “ایران من” تصریح کرد: بخشی از اصناف به این سامانه متصل شده اند که البته کافی نیست و طبق تاکید رئیس جمهور موضوع اتصال اصناف به سامانه به طور جدی پیگیری می شود.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا