برای پایان موفق مذاکرات وین امیدواریم/ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری تورنه، لاوروف روز سه شنبه در پیامی به کنفرانس بین المللی خلع سلاح که به صورت ویدئویی ارسال شد، اظهار کرد:تلاش ها برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک برای حل و فصل وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران (برجام) و اجرای کامل آن ادامه دارد.

وی افزود: امیدواریم که این تلاش ها با موفقیت به پایان برسد.

وزیر خارجه روسیه در ادامه با بیان اینکه جایگزین منطقی برای برجام وجود ندارد، افزود: تعهدات در توافق هسته ای (برجام) که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مورد تاکید قرار گرفته است باید بدون هر گونه اما و اگر و قید و شرطی از سوی همه بازیگران انجام شود.

روسیه عضو گروه ۱+۴ است که به همراه سایر اعضای این گروه برای احیای برجام و بازگشت آمریکا به این توافق بین المللی پس از خروج بی دلیل و غیرمسئولانه واشنگتن از آن در ماه می سال ۲۰۱۸ تلاش می کند.

هشتمین دور از مذاکرات وین با محوریت لغو تحریم‌ها پس از بازگشت علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران از تهران و به دنبال یک سفر کوتاه دو روزه وی در چارچوب سفرهای معمول در جریان گفت‌وگوها، در پایتخت اتریش ادامه پیدا کرده است.

دور هشتم مذاکرات، طولانی‌ترین دور مذاکرات است و مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران با برگزاری دیدارهایی در سطوح مختلف کارشناسی و مذاکره‌کنندگان ارشد، در حال کار بر روی متن پیش‌نویس توافقات بوده‌اند.

در ادامه این دیدارها، علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان، در نخستین دیدار خود پس از بازگشت از تهران با انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی به صورت دوجانبه گفت‌وگو کرد.

همچنین در ادامه این دیدارها، دیدار غیررسمی و خارج از نشست کمیسیون مشترک برجام میان هیأت‌های جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۴ برگزار شد.

میخائیل اولیانوف رئیس هیات مذاکره‌کننده روسیه نیز عصر روز دوشنبه در توییتی از دیدار خود با علی باقری و هیات مذاکره‌کننده کشورمان در وین خبر داد.

وی گفت: با دکتر علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین دیدار کردم. او به تازگی از تهران به وین بازگشته است. کار فشرده ای در پیش داریم تا مذاکرات را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا