تقدیر از تولیدکنندگان برتر استان تهران در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان

به گزارش پایگاه خبری تورنه، حشمت اله عسگری در نهمین همایش اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان استان تهران اظهار داشت: تکریم و رعایت حقوق مصرف کنندگان در بلندمدت موجب افرایش اعتماد و ماندگاری در بازار خواهد شد و علاوه بر آن باعث رونق صادرات و تسخیر بازارهای صادراتی در منطقه خواهد شد.

وی حق داشتن اطلاعات کامل از تولید، انتخاب آزادانه، حق معامله منصفانه را از حقوق مصرف کنندگان دانست و افزود: کاهش بهای تمام شده از اصلی ترین و محوری ترین راه های حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

معاون اقتصادی استاندار تهران با تاکید بر رعایت حقوق مصرف کنندگان عنوان کرد: باید از سیاست های غیراصولی آزار دهنده مصرف کنندگان اجتناب کرد و نباید مصرف کنندگان در معرض بی عدالتی قرار گیرند.

عسگری آگاهی جامعه و مصرف کنندگان از حقوق اساسی خود را ضروری دانست و گفت: دستگاه های متولی باید در این زمینه اقدامات فرهنگی لازم را به عمل آورند به گونه ای که مصرف کنندگان از فرایند تولید کالا، عوارض آن، شیوه مصرف، شرایط نگهداری، قیمت و خدمات پس از فروش کالا مطلع گردند.

وی با اشاره به خدمات و اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق اهداف تولیدکنندگان تصریح کرد: دفاع از حقوق تولیدکنندگان همواره مورد توجه و تاکید بوده و بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف در سطح استان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سال جاری اختصاص یافته است و با اقدامات صورت گرفته تعداد ۳۵۶ واحد راکد ظرف دو سال اخیر احیا و به چرخه تولید بازگشته اند.

گفتنی است در پایان همایش از تولیدکنندگان برتر استان در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان و اجرای الزامات قانونی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا