هفتمین روز جنگ در اوکراین/ هشدار روسیه درباره تبعات پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا

به گزارش پایگاه خبری تورنه، به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد هفتمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه “عملیات نظامی ویژه” علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.

بسته چهارم تحریم های اروپا علیه مسکو در راه است

الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش امروز با بیان اینکه تحریم ها اروپا علیه روسیه موثر بوده است، گفت بسته چهارم تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه آماده می شود.

منابع اوکراینی از احتمال بازگشت یاکونوویچ به کی‌یف خبر می‌دهند

یک منبع امنیتی اوکراینی می‌گوید مسکو به دنبال آن است تا ویکتور یانوکوویچ رئیس‌جمهوری پیشین اوکراین را به عرصه قدرت در این کشور بازگرداند.

رسانه اوکراینی «اوکرائینسکایا پراودا» گزارش داد یک منبع آگاه از وزارت اطلاعات اوکراین مدعی است، بر اساس یکی از سناریوهای موجود روسیه می‌خواهد ویکتور یانوکوویچ را در مینسک به عنوان رییس‌جمهور اوکراین اعلام کند./ایرنا

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا