تشکیل پرونده قضایی برای مالکین مرکز نگهداری غیرمجاز سگ در فیروزکوه

رئیس اداره دامپزشکی فیروزکوه از اعلام‌جرم و تشکیل پرونده قضایی برای سه نفر از مالکین مرکز نگهداری غیرمجاز سگ در فیروزکوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تورنه به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه، محسن حمیدی با اعلام این خبر گفت: برابر گزارشات واصله از شهروندان، مبنی بر افزایش بی رویه تعداد سگ بلاصاحب در سطح شهر که به نوعی باعث سلب آسایش مردم نیز شده است، اقدامات فنی و میدانی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بررسی ها نشان از وجود چند مرکز غیرمجاز نگهداری و پرورش سگ های بلاصاحب در سطح شهرستان بود که این مسئله نیز خود میتواند یکی از دلایل افزایش بی رویه و غیر اصولی و غیر بهداشتی سگ در سطح شهر و روستا باشد.

حمیدی خاطرنشان کرد: برابر دستور فوری فرماندار شهرستان مبنی بر ورود دستگاه های دخیل در شهرستان جهت رفع دغدغه شهروندان در موضوع ساماندهی سگ های بلاصاحب، اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه براساس نقش حاکمیتی و قوانین جاری سازمان دامپزشکی کشور که فعالیت مراکزی بدون اخذ پروانه های بهداشتی ممنوع می باشد، با ارائه اخطار به سه مرکز غیرمجاز نگهداری و پرورش سگ های بلاصاحب طی بازدید مشترک ادارات مربوطه اقدام کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل عدم توجه مراکز و ادامه فعالیت مطابق روال گذشته و عدم توجه به مسائل بهداشتی، علیه آنها دایر بر تهدید علیه بهداشت عمومی طبق مواد قانونی ۴ و ۱۲ قانون سازمان دامپزشکی و ۶۸۸ مجازات اسلامی از طریق دادستانی شهرستان فیروزکوه اعلام جرم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا