دماوند و فیروزکوه زیرمجموعه تهران باقی خواهند ماند

وزیر کشور گفت: پیشنهادی که در دولت مطرح است این است که منطقه جنوبی تهران یعنی ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک استان مجزایی شوند و در طرح پیشنهادی، دماوند و فیروزکوه زیرمجموعه تهران خواهند ماند و تغییری نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تورنه به نقل از پانا، احمد وحیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران درخصوص تقسیمات کشوری جدید، اظهار کرد: تقسیمات کشوری مراحل مختلفی دارد؛ ایجاد شهرستان، بخش، روستا و همچنین تبدیل وضعیت اماکن مسکونی نیز از مراحل تقسیمات کشوری است. در واقع تبدیل روستا به شهر یا تبدیل شهر به بخش و تبدیل بخش به شهرستان و نهایتاً تجمیع شهرستان و ایجاد استان یک روند طبیعی است که به‌صورت جاری در دولت انجام می‌شود.

وی افزود: هدف از تقسیمات کشوری تامین رضایتمندی مردم در رساندن خدمات و توسعه و رشد مناطقی است که مشمول تقسیمات کشوری می‌شوند و اداره بهتر آنها از اهداف دولت است.

وزیر کشور گفت: تشکیل استان جدید به تصویب مجلس نیاز دارد، بر این اساس دولت بررسی‌های نهایی را انجام می‌دهد و نهایتاً لایحه را به مجلس ارسال می‌کند.

وی درباره تقسیم استان تهران نیز بیان کرد: دماوند و فیروزکوه در هر طرحی با تهران باقی خواهند ماند و آن پیشنهادی که مطرح است این است که منطقه جنوبی تهران یعنی ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک استان مجزایی شوند. طبیعی است زمانی که بررسی نهایی انجام شد، لایحه باید تقدیم مجلس شود. در طرح پیشنهادی دماوند و فیروزکوه زیرمجموعه تهران خواهند ماند و تغییری نخواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا