مدیریت بحران نسبت به وقوع طوفان لحظه‌ای در استان تهران هشدار داد

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی، نسبت به احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای در استان هشدار داد و گفت: شهروندان از تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره اجتناب کنند.

به گزارش پایگاه خبری تورنه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حامد یزدی مهر، عصر پنج شنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: بر اساس این هشدار، وزش باد خیلی شدید و احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای از فردا جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه تا پایان روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام هواشناسی، مخاطره مذکور همراه با خیزش گرد و خاک برای همه مناطق استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و غربی خواهد بود، گفت: این مخاطره کاهش کیفیت هوا و شعاع دید را به همراه خواهد داشت، لذا به همه مردم توصیه می‌کنیم با توجه به منطقه اثر مخاطره پیش بینی شده احتیاط‌های لازم را داشته باشند.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در خصوص عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق و کابل‌های فشار قوی هشدار داد و بر ضرورت عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره‌ها، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام‌ها نیز تاکید کرد و افزود: موارد هشداری مذکور بخشی از توصیه‌های ایمنی در هنگام وقوع طوفان است که شهروندان باید به آن توجه کنند، همچنین دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی و عدم توقف در این مکان‌ها نیز در هنگام وقوع طوفان توصیه می‌شود.

یزدی مهر به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق در نیمه شمالی استان نیز هشدار داد و عنوان کرد: به شهروندان و کسانی که به واسطه شغل باید در مکان‌های مرتفع مانند دکل‌ها و داربست ها مستقر شوند توصیه اکید می‌شود از این اقدام خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک نیز هشدار داد و گفت: محافظت از پوشش گلخانه ها و نصب قیم برای نهال ها در دستور کار کشاورزان و باغداران عزیز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا