انسداد ۵ حلقه چاه غیرمجاز در فیروزکوه/ شناسایی ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز طی ماه گذشته

به گزارش پایگاه خبری تورنه، علی اکبر حسینی رمدانی با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه، طی آبان ماه سال جاری، تعداد ۵ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای کلفور و گذرخانی و سیمین دشت در مجموع به عمق ۷۵ متر و با دبی ۵٫۵  لیتر برثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۸۵ هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

حسینی رمدانی با اشاره به اینکه در یک ماه اخیر تعداد ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۱۸ اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، اظهار کرد: طی مدت یاد شده ۳۵ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.

 سرپرست امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیرزمینی، گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا