توزیع میوه شب عید آنلاین خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تورنه، «اسماعیل قادری فر» در گفت وگویی با رد خبر خرید گران سیب و پرتقال شب عید بیان کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی، سیب درجه یک کوهپایه را بین ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ تومان و پرتقال را بین ۷۵۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان و صرفا از باغداران، سورتینگ داران مجاز و سردخانه داران تحت پوشش تشکل‌ها خریداری می کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد سیب شب عید از محصولات تولیدی باغداران آذربایجان غربی خریداری شده، افزود: براساس دستور العمل های سیب خریداری شده با میانگین قیمت ۸۵ تا ۱۰۰ هزار ریال تهیه شده که از تولیدات ممتاز کوهپایه ای هستند.

قادری فر موضوع خرید میوه با قیمت بالاتر از واسطه‌ها را تکذیب کرد و گفت: میوه شب عید طبق دستورالعمل مصوب ستاد تنظیم بازار و شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی از باغداران و سردخانه داران خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت عرضه محصولات هنوز تعیین نشده، افزود: محصولات خریداری شده برای تنظیم بازار شب عید از نوع درجه یک بوده و حدود ۲۵ درصد زیر قیمت بازار به مردم عرضه می شود، البته امسال توزیع نخستین بار به صورت هوشمند و در کلان شهرها درب منازل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، «حسینعلی حاجی دلیگانی» عضو هیات رئیسه مجلس نیز شب گذشته(دوشنبه) در گفت و گوی تلوزیونی، از ورود مجلس به موضوع قیمت تضمینی خرید سیب و پرتقال شب عید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اخباری مبنی بر خرید گران سیب و پرتقال شب عید منتشر شده است، از همین فردا کار بررسی این موضوع را آغاز خواهیم کرد و گزارش این موضوع را به مردم ارایه خواهد شد.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا