عدم صدور روادید برای کشتی‌گیران یعنی آمریکا با مردم ایران هم مشکل دارد

به گزارش پایگاه خبری تورنه، فواد ایزدی درباره اینکه چرا آمریکا که دم از مذاکره می‌زند و بر این باور است که ایران اهل مذاکره نیست، برای یک مسابقه ورزشی برای کشتی گیران ایرانی روادید صادر نکرده است، گفت: دولت آمریکا نه تنها با دولت ایران، بلکه با مردم ایران هم مشکل دارد.

وی کشتی را ورزش مردمی دانست و ادامه داد: ورزشکاران کشتی گیر، افراد معمولی هستند که در رشته‌ای تخصص پیدا کردند و برای دولت آمریکا صدور ویزا کار سخت و پیچیده‌ای نیست. هزاران نفر این فرآیند را طی و روادید دریافت می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: بنابراین ندادن روادید به کشتی‌گیران ایرانی یک تصمیم سیاسی است و تصمیم سیاسی ربطی به حکومت ایران ندارد. این نمونه‌ای است که دولت آمریکا هم با دولت ایران و هم با مردم ایران مشکل دارد.

ایزدی با اشاره به تلاش‌های فراوان آمریکا از بعد از انقلاب برای نشان دادن چهره‌ای مخوف و غیرانسانی از ایران به مردم کشور خود، اظهار کرد: اگر بین دو کشور روابط دانشگاهی، ورزشی و فرهنگی ایجاد شود و از آنجا که هر بازی بین‌المللی بیننده دارد و علاقه‌مندان در ورزشگاه‌ها حضور می‌یابند، طبیعتا آنها ورزشکاران توانمند ایرانی را می‌بینند و بنابراین، چهره مخوف ناشی از ایران هراسی ایجاد شده، دچار خدشه شده و ممکن است خبرنگاری با این ورزشکاران مصاحبه کند.

وی ادامه داد: دولت آمریکا از شکسته شدن این چارچوبی که از ایران بین مردم خود ایجاد کرده، خوف دارد. این هم می‌تواند دلیلی باشد که چرا به ورزشکاران ایرانی ویزا ندادند.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه ایران در کشتی از قدرتمندترین کشورهای دنیا است، گفت: ندادن روادید به ورزشکاران این حدس را هم ایجاد می‌کند که آمریکایی‌ها شاید می‌ترسیدند در زمین کشتی از ایران ببازند و تبعات سیاسی هم داشته باشد؛ اینکه کشتی‌گیران ایرانی پشت کشتی‌گیر آمریکایی را در خاک آمریکا و مذاکره کنندگان ایرانی پشت مذاکره کنندگان طرف مقابل را در وین به خاک بمالند./ایرنا

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا