اقتصاد هنر زمینه تقویت دیپلماسی هنر است

به گزارش پایگاه خبری تورنه، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز جمعه – ۱۳ اسفندماه – در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در تالار وحدت ضمن تبریک ماه شعبان، گفت: امیدواریم در این ماه، خدا خیر و برکت را به همه شهروندان ایران و اهالی فرهنگ و هنر نازل فرماید.

وی افزود: خوشحالم که در چنین روزی چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی درحال برگزاری است و از همه هنرمندانی که در این رویداد حضور داشتند (از شورای سیاستگذاری تا هیئت داوران که در ده رشته برگزار شد) تشکر می‌کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امسال برای اولین بار در برگزاری این جشنواره از رئیس جمهور دعوت کردیم تا در بخش آینه در آینه چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی حضور یابند و این حضور زمینه هم‌اندیشی خوبی ‌شد که ایشان با فعالان این حوزه داشتند.

وی افزود: امیدوارم خروجی این اتفاقات و هم‌اندیشی ها حل مشکلات فعالان عرصه هنرهای تجسمی باشد.

اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: برگزاری استانی (در ۲۷ استان در ۲ منطقه آزاد) نقطه قوت بزرگی در چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بود؛ و این گستردگی برگزاری مساوی با عدالت فرهنگی بود. عدالت فرهنگی یعنی اینکه بتوانیم در همه جای کشور پهناور عزیزمان زمینه‌ای برای بروز و ظهور جوانان مستعدمان را فراهم کنیم و این نگاه در جشنواره امسال رقم خورد.

اسماعیلی با اعلام خبر دبیری مجدد میرهاشمی از سوی برگزارکنندگان گفت: همین که اختتامیه کار جشنواره پانزدهم و تکلیف دبیری آن مشخص شد، ابتکار جذابی بود.

وی افزود: امیدواریم که با عزم قوی و برنامه ریزی‌های دقیق با نگاه محوری به دنبال تحقق کامل شعارهایمان باشیم و سال آینده جشنواره‌های فجر با رونق بیشتر برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور جوانان در جشنواره چهاردهم تجسمی فجر گفت: حضور قوی جوانان در کنار استادان یکی از نقاط قوت این جشنواره بود. امیدواریم کار آموزشی قوی و مدون باعث ظهور استعدادهای بیشتر در کشور شود. بر این اساس شورایی را برای آموزش در نقاط مختلف کشور در حال انجام داریم و دوره‌های رایگان هنری در ۵۰ رشته در ۷۲ منطقه محروم را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: تقویت اقتصاد هنر و فرهنگ و صنایع خلاق از محورهای اصلی کار ما در وزارتخانه است. می‌دانیم این کار آفاتی داشته و دارد اما برای پایه‌ریزی یک کار سالم در حال برنامه‌ریزی هستیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: موضوع اقتصاد هنر یک حرکت جدی در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی تحت مدیریت ما خواهد بود که دنبال شکوفاسازی آن هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اقتصاد هنر زمینه تقویت دیپلماسی هنر است؛ هرجایی که با زبان هنر ورود کرده ایم فضا تحت تسخیر بوده است. همچنان که در سفر اخیر ما به لبنان هنرمندان موسیقی ایرانی خود را نشان دادند و فضای تعامل را برجسته ساختند.

چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۱۵ بهمن ماه در ۳۰ استان کشور به دبیری سیدعباس میرهاشمی برگزار شد.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا