مشارکت 30 تا ۳۵ درصدی بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت استان تهران

خبرنگار:

سید مهرداد حسینی
استاندار تهران در نخستین روز هفته دولت گفت: مشارکت بخش خصوصی استان تهران در پروژه‌های هفته دولت ۳۰ تا ۳۵ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تورنه، علیرضا فخاری عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌ها در فیروزکوه اظهار داشت: در اولین روز هفته دولت توفیق پیدا کردیم، در فیروزکوه با یاد و خاطره شهدای دولت شاهد افتتاح و بهره‌برداری تولیدات مواد شیمیایی با پایه شوینده‌ها باشیم.

وی با اشاره به تولیدات این کارخانه افزود: زمینه تولیدات این کارخانه به شکل انحصاری در ایران در حال شکل‌گیری است و امید است تا با رونق تولید، رشد و توسعه زیرساخت‌ها در این صنعت به خودکفایی لازم برسیم.

استاندار تهران عنوان کرد: این تولیدات قابلیت صادراتی دارد و می‌تواند رقابت‌پذیر باشد و سهم بزرگی در حوزه مواد شوینده و پتروشیمی داشته باشد.

فخاری سپس گفت: بازدید از روند بازسازی عوارض ناشی از سیل گذشته نیز انجام شد که با کمک فرماندار و شهردار لایروبی، ساخت و مرمت رودخانه‌های اصلی شهر صورت پذیرفته و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

وی در مورد ظرفیت سرمایه‌گذاری در فیروزکوه تاکید کرد: ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران به این منطقه اهمیت دارد، چراکه ظرفیت فراهم است و نکته دیگر فراهم‌کردن تسهیلات اعم از تسهیلات بانکی و هم خدمات‌رسانی در حوزه زیرساخت، رفع مشکلات صدور مجوزها و پروانه‌های اشتغال است که هماهنگی‌ها صورت می‌گیرد تا توسعه ساخت و سازهای صنعتی در منطقه را شاهد باشیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران برآورد اولیه صنایعی که می‌تواند در زنجیره کامل قرار بگیرد را مورد شناسایی قرار دهند.

فخاری در مورد بندر خشک تصریح کرد: ایجاد بندر خشک مقدماتی دارد که باید مجوزها اخذ شود، زمین و امکانات برآورد شود و اینکه تمرکز بر چه کالاهایی باشد که این موارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت افزود: مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت ۳۰ تا ۳۵ درصد است و اکثر پروژه‌ها با مشارکت بخش دولتی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا