کشف لاشه یک قلاده پلنگ نر در فیروزکوه

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی حفاظت محیط زیست استان تهران، از کشف لاشه یک قلاده پلنگ نر بالغ در گشت و پایش محیط بانان پناهگاه حیات وحش کاوده در منطقه انزهای شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تورنه به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمد کرمی در تشریح این خبر گفت: بر اساس بررسی های کارشناسی به عمل آمده هیچگونه آثاری از گلوله و یا تله گذاری بر روی لاشه حیوان مشاهده نشده و از روی آثار جراحت و علائم موجود بر روی بدن حیوان، درگیری با یکی از همنوعان خود و پرت شدن از صخره را می توان احتمال تلف شدن حیوان بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه پلنگ بزرگترین گربه سان ایران، به شدت قلمرو طلب بوده و از قلمروی خود دفاع می کند، افزود: نزاع بین این گونه حیات وحش در صورت ورود به قلمروی یکدیگر امری طبیعی است.

گفتنی است زیستگاه های شرق استان تهران یکی از مناطق غنی حیات وحش بوده و گونه هایی همچون پلنگ و خرس قهوه ای در آنها زیست می کنند،بطوریکه در طول چندین ماه گذشته این گونه ها به کرات در این مناطق توسط محیط بانان و افراد محلی مشاهده و تصویربرداری شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا