تخریب ساخت‌وساز‌های غیرقانونی کارکنان نهاد‌های حاکمیتی در فیروزکوه

دادستان شهرستان فیروزکوه از آزادسازی بیش از ۳۸ هزار مترمربع از اراضی زراعی و باغی و تخریب ساخت‌وساز‌های غیرقانونی مرتبط با کارکنان قوه قضاییه و یک نهاد نظامی در شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تورنه به نقل از خبرگزاری میزان، توحید مظفری دادستان شهرستان فیروزکوه در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در این منطقه و در زمینه مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز اظهار کرد: به منظور پیشگیری از تصرف اراضی ملی، تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها، تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها و راه ها، حفر و بهره برداری غیر مجاز چاه‌ها و …، دادستانی شهرستان فیروزکوه، اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک و ویژه کرده است.

وی افزود: در منطقه یورتعلی روستای حصاربن حوزه قضایی شهرستان فیروزکوه، ساخت و ساز‌های غیرمجازی شناسایی شدند که پس از بررسی‌های جامع مشخص شد شرکت عمران ایرانیان که هیئت مدیره آن از اعضای یکی از نهاد‌های نظامی هستند جهت اجرای پروژه موسوم به باغ فیروزه پس از خرید ۶۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی اهالی روستای حصاربن نسبت به قطعه بندی زمین‌ها به متراژ‌های ۲ هزار متری و ۴ هزار متری و فروش آن به اشخاص خاص در ۳ فاز اقدام کرده اند.

دادستان شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: حسب تحقیقات بعمل آمده حدود ۳۰۰ قطعه از این زمین‌ها متعلق به بازنشستگان یک نهاد نظامی و فاز ۳ آن نیز مربوط به برخی از پرسنل دستگاه قضایی بود.

وی افزود: حسب اعلام جهاد کشاورزی تعدادی از مالکان زمین‌های اعلامی بدون اخذ مجوز اقدام به دیوارکشی، فنس کشی، احداث آلاچیق و بنا، قرار دادن کانکس، محوطه سازی و … در زمین‌های زراعی و باغی کرده بودند که در مورخ 1402/04/19 در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تعداد ۱۷ مورد قلع و قمع در این زمین‌ها صورت پذیرفت.

مظفری گفت: در مجموع از مساحت حدودی ۳۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع به ارزش مالی تقریبی ۱۳۰ میلیارد ریال در اراضی زراعی و باغ‌های همین منطقه آزادسازی بعمل آمد و این روند بدون در نظر گرفتن این که چه کسی و با چه جایگاهی دچار تخلف شده است قطعا ادامه پیدا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا